Potrzeby inwestycyjne, jakie mają firm z sektora MŚP, związane są zwykle z zakupem sprzętu, udoskonaleniem działań bądź rozbudową infrastruktury. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Operatorzy lokalni jak i ogólnopolscy rokrocznie przygotowują dla przedsiębiorców konkursy inwestycyjne na rozwój przedsiębiorstw.
Projekty inwestycyjne skierowane są w głównej mierze dla sektora MŚP, bez względu na to, czy jesteś jednoosobową działalnością gospodarczą, czy spółką. Ich głównym celem jest wprowadzenie nowego, bądź znacząco ulepszonego produktu / usługi co najmniej na skalę przedsiębiorstwa ubiegającego się o dofinansowanie. Projekty z wyższym poziomem innowacyjności otrzymują dodatkowe punkty, co jednoznacznie zwiększa ich szansę na wygraną konkursu.
Projekty inwestycyjne mogą być dofinansowane nawet w 90%, a dofinansowanie może być z pomocy de minimis (wówczas przedsiębiorca ma limit 200 tys. EURO / 3 lata) lub z tzw. mapy pomocy regionalnej, która nie ma w sobie limitów i firma może otrzymać dofinansowanie nawet na kilkanaście milionów zł. Starając się o dofinansowanie, firma powinna wykazać zdolność finansową jako gotowość do startu w projekcie. W tym wypadku takim zabezpieczeniem mogą być środki własne przedsiębiorstwa, promesa kredytowa czy poręczenie innej firmy. Nasza firma współpracuje z około 20 aktywnymi instytucjami finansowymi i pomagamy przedsiębiorstwom zabezpieczyć tego typu inwestycje.
Często przedsiębiorcy, decydując się na współpracę z naszą firmą, pytają jaka jest szansa pozyskania dofinansowania. W tym celu ważne jest określenie potencjału projektu w oparciu o Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS), lub Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS). Przed decyzją o starcie w projekcie należy przeanalizować potencjalną punktację przez pryzmat możliwości ubiegającego się o dofinansowanie przedsiębiorstwa.
Konkursy z ostatnich lat perspektywy 2014-2020 jednoznacznie pokazują, że Unia Europejska mocno faworyzuje rozwój poprzez prace badawcze (B+R). Dlatego w niektórych konkursach obligatoryjnym jest wdrożenie wyników przeprowadzonych prac B+R. W konkursach, w których ich posiadanie nie jest koniecznością, prace B+R są tak wysoko punktowane, że nie posiadając ich, znacząco zmniejsza się szansa na pozyskanie dofinansowania. Są jednak konkursy, które nie wymagają realizacji prac B+R i może do nich przystąpić każdy przedsiębiorca, który ma pomysł na nowy lub znacząco ulepszony produkt / usługę w swojej firmie.
** W przypadku tego ostatniego – budowa lub rozbudowa zakładu powinna iść w parze z wprowadzeniem nowego lub ulepszonego produktu, do którego wytworzenia firma potrzebuje linii technologicznej. Dofinansowanie kosztów budowy obejmują wówczas tą przestrzeń, która będzie bezpośrednio odpowiadała na stworzenie nowego produktu lub usługi. Nie można otrzymać dofinansowania bezpośrednio TYLKO na budowę.
1. Zostaw kontakt do siebie w formularzu lub skontaktuj się z naszym doradcą. 2. Po maksymalnie 3 dniach roboczych kontaktujemy się z Tobą. 3. Jeśli na bazie uzyskanych od Ciebie informacji okazuje się, że firma wstępnie się kwalifikuje, to podpisujemy umowę na dalsze działania. 4. Na tym etapie uzupełniasz formularz zgłoszeniowy, a nasz specjalista ds. dotacji będzie do Twojej dyspozycji. 5. Nasz zespół zajmuje się napisaniem wniosku o dotację i zajmujemy się dalszą obsługą zlecenia, na bieżąco informując Cię o postępach. 6. Po 90 dniach otrzymujemy decyzję o przyznaniu dotacji. Jeżeli jest ona pozytywna i zostaje przez Ciebie zaakceptowana – pomagamy Ci uzupełnić dokumenty, niezbędne do uzyskania dotacji. 7. Na tym etapie jesteś już w posiadaniu pozyskanej dotacji. Teraz pozostaje tylko kwestia jej realizacji w określonym czasie, zgodnie ze złożonym wnioskiem, a następnie jej rozliczenie. 8. Teraz Twoja firma staje się jeszcze bardziej konkurencyjna, dzięki pozyskaniu dotacji i odpowiedniemu wykorzystaniu środków z UE. Dobra robota.
17 865 22 42
iob@wektorwiedzy.pl
Pn - Pt 8:00 - 16.00
Otwórz się na rynki zagraniczne i zdobądź przewagę nad konkurencją.
Zobacz więcej >>Historie sukcesu naszych klientów
Dzięki dotacji moja firma zyskała nowoczesny sprzęt pomiarowy oraz wdrożyła usługę innowacyjną w skali świata. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi firma może konkurować z firmami zagranicznymi, a wykorzystanie tego sprzętu pozwala znacznie przyśpieszyć czas realizacji zleceń co ma bezpośrednie przełożenie na obroty. Krzysztof Kowalski – Właściciel GEO-World
Przy realizacji projektu korzystaliśmy z pomocy firmy Wektor Wiedzy, która przy ścisłej współpracy z nami, dawała na każdym jego etapie poczucie bezpieczeństwa i pełnego nadzoru nad jego przebiegiem. Tymi czynnikami bezpieczeństwa było pełne zaangażowanie i profesjonalizm tej firmy Lech Kwaśnik – Właściciel Coactum Sp. z o.o.
IOB Wektor Wiedzy Wsparcie Innowacji | Regulamin | Polityka Prywatności | RODO
IOB Wektor Wiedzy
iob@wektorwiedzy.pl
17 865 22 42
IOB Wektor Wiedzy
iob@wektorwiedzy.pl
17 865 22 42