Głównym celem projektów badawczo – rozwojowych jest pobudzenie współpracy nauki z przedsiębiorcami poprzez finansowanie usług świadczonych przez jednostki naukowe. Dzięki temu polscy przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez rozwój swoich produktów w wyniku przeprowadzonych prac. Komercyjna współpraca z jednostkami badawczymi jest często finansową barierą nie do przeskoczenia dla wielu przedsiębiorstw, dlatego w ramach konkursów można liczyć nawet na 85% dofinansowania. W związku z uczestnictwem w projekcie, jednostki naukowe mogą pomóc w opracowaniu nowych lub ulepszonych produktów i usług. Współpraca z jednostką badawczą daje również prestiż firmie i przyczynia się bezpośrednio do wzrostu jej wartości na rynku, ponieważ kontrahenci widzą, że firma stawia na rozwój poprzez dostęp do najnowszej wiedzy. Dzięki przeprowadzonym pracom B+R firmy mogą zyskać dodatkowe punkty w konkursach unijnych i tym samym zwiększyć szansę pozyskania dofinansowania o wartości nawet kilku milionów!
Wynikiem prac B+R jest raport, który będzie zawiera precyzyjne dane techniczne, parametry, wykresy i rysunku oddające rezultat przeprowadzonych działań. Na jego podstawie może nastąpić wdrożenie, czyli zakup środków trwałych niezbędnych do wprowadzenia opracowanego przez jednostkę badawczą produktu lub usługi. Unia Europejska wie, jak ważne są badania nad rozwojem nowych produktów, dlatego w tym celu rokrocznie przeznacza na te cele stosowne budżety. Dzięki nim, przedsiębiorstwo może otrzymać dofinansowanie na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych we własnym zakresie lub z pomocą zewnętrznej jednostki naukowej takiej jak uczelnie wyższe czy akredytowane centra badawczo-rozwojowe. W przypadku, kiedy ubiegamy się o dofinansowanie na samodzielny rozwój produktów oraz usług musimy posiadać adekwatny potencjał osobowy w swojej kadrze, która podejmie się pracy na stworzeniem nowego lub znacząco ulepszonego produktu / usługi. We współpracy z zewnętrznym instytutem badawczym jest to tyle łatwiejsze, że większość odpowiedzialności przejmują naukowcy, którzy mieli doświadczenia w projektach z dziedziny, która nas interesuje.
Ostatnie lata perspektywy 2014-2020 pokazały jak bardzo UE stawia na współprace z centrami B+R, ponieważ bardzo dużo konkursów było właśnie na przeprowadzenie prac B+R. Echo prac B+R pokazało się również w konkursach inwestycyjnych - za posiadanie prac B+R były naliczane dodatkowe punkty, bez których było bardzo trudno pozyskać dofinansowanie. Były również dedykowane projekty unijne, które z góry skierowane były na wdrożenie wyników prac B+R, jak choćby np. Badania na rynek.
1. Zostaw kontakt do siebie w formularzu lub skontaktuj się z naszym doradcą. 2. Po maksymalnie 3 dniach roboczych kontaktujemy się z Tobą. 3. Jeśli na bazie uzyskanych od Ciebie informacji okazuje się, że firma wstępnie się kwalifikuje, to podpisujemy umowę na dalsze działania. 4. Na tym etapie uzupełniasz formularz zgłoszeniowy, a nasz specjalista ds. dotacji będzie do Twojej dyspozycji. 5. Nasz zespół zajmuje się napisaniem wniosku o dotację i zajmujemy się dalszą obsługą zlecenia, na bieżąco informując Cię o postępach. 6. Po 90 dniach otrzymujemy decyzję o przyznaniu dotacji. Jeżeli jest ona pozytywna i zostaje przez Ciebie zaakceptowana – pomagamy Ci uzupełnić dokumenty, niezbędne do uzyskania dotacji. 7. Na tym etapie jesteś już w posiadaniu pozyskanej dotacji. Teraz pozostaje tylko kwestia jej realizacji w określonym czasie, zgodnie ze złożonym wnioskiem, a następnie jej rozliczenie. 8. Teraz Twoja firma staje się jeszcze bardziej konkurencyjna, dzięki pozyskaniu dotacji i odpowiedniemu wykorzystaniu środków z UE. Dobra robota.
17 865 22 42
iob@wektorwiedzy.pl
Pn - Pt 8:00 - 16.00
Historie sukcesu naszych klientów
Dzięki dotacji moja firma zyskała nowoczesny sprzęt pomiarowy oraz wdrożyła usługę innowacyjną w skali świata. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi firma może konkurować z firmami zagranicznymi, a wykorzystanie tego sprzętu pozwala znacznie przyśpieszyć czas realizacji zleceń co ma bezpośrednie przełożenie na obroty. Krzysztof Kowalski – Właściciel GEO-World
Przy realizacji projektu korzystaliśmy z pomocy firmy Wektor Wiedzy, która przy ścisłej współpracy z nami, dawała na każdym jego etapie poczucie bezpieczeństwa i pełnego nadzoru nad jego przebiegiem. Tymi czynnikami bezpieczeństwa było pełne zaangażowanie i profesjonalizm tej firmy Lech Kwaśnik – Właściciel Coactum Sp. z o.o.
IOB Wektor Wiedzy Wsparcie Innowacji | Regulamin | Polityka Prywatności | RODO
IOB Wektor Wiedzy
iob@wektorwiedzy.pl
17 865 22 42
IOB Wektor Wiedzy
iob@wektorwiedzy.pl
17 865 22 42