Z biegiem lat, rola wzornictwa stała się o wiele istotniejsza, aniżeli kilkanaście lat temu. Szybkość zmian otaczającego świata wymusza konieczność adaptacji oferowanego przez producentów i usługodawców asortymentu do ciągle zmieniających się potrzeb nabywców. Przez to poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań jest obecnie procesem ciągłym, otwartym na różne kompetencje, a nie tylko jednorazową inicjatywą. Za sukcesem wdrożeniowym nowego produktu stoi wiele narzędzi i aktywności rynkowych: prawidłowo skalkulowana cena, odpowiedni kanał dystrybucji, czy dopasowana do odbiorcy kampania promocyjna. Jednym z elementów jest także prawidłowo przeprowadzony proces projektowy nowego produktu bądź usługi. Wzornictwo w tym aspekcie jest dziedziną interdyscyplinarną, funkcjonującą na zbiegu dwóch płaszczyzn – technicznej i marketingowej, prowadząc niejednokrotnie do opracowywania innowacji rynkowych. Sam proces wzorniczy łączy ze sobą różne kompetencje: techniczne, ekonomiczne, socjologiczne, ergonomiczne, komunikacyjne, mając na względzie współczesne trendy zarówno ogólnospołeczne, typu ekologia czy demografia, jak i rozwój technologii oraz branży działania firmy. Wzornictwo odpowiada zarówno za stylizację produktu, jak też za jego cechy funkcjonalne i użytkowe.
Rozwój gospodarki w oparciu o design (wzornictwo przemysłowe) jest także priorytetowo traktowany przez administrację państwową. Powstają również konkursy krajowe, w których można zdobyć dofinansowanie z UE w kierunku projektu wzorniczego, wspierające połączenie przedsiębiorstw z profesjonalnymi projektantami, biurami wzornictwa przemysłowego i specjalistami od wzornictwa. Tego typu projektem jest chociażby Design dla Przedsiębiorców organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Regionalnego. Od przeszło 5 lat rozwijane są programy wsparcia zarówno ogólnorozwojowe, prowadzone dla szerokiego spektrum branż, jak i sektorowe, w przypadku branż strategicznych. Przykładem dobrych praktyk może być branża meblarska, gdzie stworzona strategia rozwoju oparta o aktywizację wzornictwa przemysłowego pozwoliła Polsce na osiągnięcie pozycji drugiego eksportera mebli wśród krajów europejskich i 4 pozycji na świecie. Nasza firma współpracuje z profesjonalnymi studiami wzornictwa przemysłowego w całej Polsce.
1. Zostaw kontakt do siebie w formularzu lub skontaktuj się z naszym doradcą. 2. Po maksymalnie 3 dniach roboczych kontaktujemy się z Tobą. 3. Jeśli na bazie uzyskanych od Ciebie informacji okazuje się, że firma wstępnie się kwalifikuje, to podpisujemy umowę na dalsze działania. 4. Na tym etapie uzupełniasz formularz zgłoszeniowy, a nasz specjalista ds. dotacji będzie do Twojej dyspozycji. 5. Nasz zespół zajmuje się napisaniem wniosku o dotację i zajmujemy się dalszą obsługą zlecenia, na bieżąco informując Cię o postępach. 6. Po 90 dniach otrzymujemy decyzję o przyznaniu dotacji. Jeżeli jest ona pozytywna i zostaje przez Ciebie zaakceptowana – pomagamy Ci uzupełnić dokumenty, niezbędne do uzyskania dotacji. 7. Na tym etapie jesteś już w posiadaniu pozyskanej dotacji. Teraz pozostaje tylko kwestia jej realizacji w określonym czasie, zgodnie ze złożonym wnioskiem, a następnie jej rozliczenie. 8. Teraz Twoja firma staje się jeszcze bardziej konkurencyjna, dzięki pozyskaniu dotacji i odpowiedniemu wykorzystaniu środków z UE. Dobra robota.
17 865 22 42
iob@wektorwiedzy.pl
Pn - Pt 8:00 - 16.00
Historie sukcesu naszych klientów
Dzięki dotacji moja firma zyskała nowoczesny sprzęt pomiarowy oraz wdrożyła usługę innowacyjną w skali świata. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi firma może konkurować z firmami zagranicznymi, a wykorzystanie tego sprzętu pozwala znacznie przyśpieszyć czas realizacji zleceń co ma bezpośrednie przełożenie na obroty. Krzysztof Kowalski – Właściciel GEO-World
Przy realizacji projektu korzystaliśmy z pomocy firmy Wektor Wiedzy, która przy ścisłej współpracy z nami, dawała na każdym jego etapie poczucie bezpieczeństwa i pełnego nadzoru nad jego przebiegiem. Tymi czynnikami bezpieczeństwa było pełne zaangażowanie i profesjonalizm tej firmy Lech Kwaśnik – Właściciel Coactum Sp. z o.o.
IOB Wektor Wiedzy Wsparcie Innowacji | Regulamin | Polityka Prywatności | RODO
IOB Wektor Wiedzy
iob@wektorwiedzy.pl
17 865 22 42
IOB Wektor Wiedzy
iob@wektorwiedzy.pl
17 865 22 42